Mycie podwozia

Mycie podwozia po zimie

Wraz ze zbliżającą się wiosną należy pomyśleć o porządkach w samochodzie. Najzimniejsza pora roku powoduje spore zabrudzenie auta, którego koniecznie trzeba się pozbyć. Nie chodzi tu tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o sprawne funkcjonowanie samochodu. Błoto, sól i inne środki chemiczne, które znajdują się na podwoziu, mogą doprowadzić do korozji, a więc sporych kosztów. Lepiej więc im zapobiec.

Mycie podwozia po zimie to absolutna konieczność. Ciężko jednak przeprowadzić je samemu, zwłaszcza, gdy nie mamy odpowiedniego najazdu lub kanału z odprowadzaniem wody. Przy pomocy zwykłego podnośnika nie mamy szans na dokładne umycie „spodu” auta, więc taka czynność mija się z celem.

Najlepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne takie jak nasza myjnia, które oferują dokładne czyszczenie podwozia. Po ciężkiej zimie, gdy na drogach pełno jest soli i innych środków chemicznych, zabrudzenia znajdują się we wszelkich zakamarkach samochodu. Koniecznością jest więc gruntowne czyszczenie chociaż raz w roku. Jeśli o nim zapomnisz, prędzej, czy później pojawi się korozja, a to już spory problem.

Po zimie decyduj się na mycie ręczne, gdzie dokładnie zostaną wypłukane wszystkie zabrudzenia. Cena takiej usługi to koszt już od 49 zł – nie jest to więc duży wydatek, a znacznie przedłuży żywotność auta.

Mycie podwozia to coroczny obowiązek każdego posiadacza samochodu. Zlekceważenie tego zadania prowadzi do rdzewienia elementów stalowych, a w konsekwencji do licznych dziur, których naprawienie sporo kosztuje, nie wspominając już o estetyce. Możesz tego uniknąć, jeśli będziesz konsekwentny i co jakiś czas odwiedzisz naszą myjnię i dokonasz czyszczenia podwozia. W ten sposób na bieżąco usuniesz większość zabrudzeń. Pamiętaj nic nie zastąpi ręcznego mycia podwozia w profesjonalnej myjni samochodowej wykonanego przez wyszkolony personel i należy o tym pamiętać.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej myjni i skorzystania z naszych usług.